ניקוי ארובות

חברת הצלחה מורנים מנדפים מתמחה במתן פתרונות מגוונים לניקוי ארובות ומנדפים עבור עסקים קטנים וגדולים,ביניהם: מסעדות, בתי קפה, מלונות, קייטרינג ועוד.

למומחים שלנו יש הרבה מה להציע לכם:

• צוות מנוסה ומיומן בניקיון ארובות

• שירות אדיב ומהיר

• ציוד ייעודי לניקוי ארובות בטכנולוגיה מתקדמת

• שירותי תחזוקה בתקינה בינלאומית

ניקוי ארובות

 למידע נוסף, חייגו עכשיו ונשמח לתאם לכם שירותי ניקוי לארובה שלכם!

1700-700-702

מדוע מתקינים ארובות במסעדות?

כאשר במסעדה עולים ריחות הבישולים והטיגונים, יש צורך לנדף את הריחות החוצה על מנת לאפשר לעובדים ולסועדים אוויר נקי לנשימה, ולמנוע דליקות העשויות להתלקח, במידה ואותם תוצרי לוואי דליקים הנובעים מהבישול אינם מתנדפים. ניקוי ארובות כחלק ממערכת האוורור מערכת האוורור של כל בית עסק הנותן שירותי הסעדה, כוללת אמצעים לנידוף ואוורור תוצרי הלוואי הנלווים לבישול, לטיגון ולאפייה: מנדפים, מפוחים וכמובן ארובות. הארובה מהווה נדבך מרכזי במערכת סינון אוויר במסעדות ובתי קפה, כיוון שהיא אחראית על סינון הריחות, העשן והגזים הרעילים הנפלטים כתוצאה מעבודות המטבח.

מדוע צריך לנקות את הארובות?

אבל לא די בהתקנת ארובה במסעדה. שכן, לאורך זמן הארובה סופגת שומנים מהבישולים ופיח מהעשן, ואלה עשויים לזלוג לחלל המסעדה ולהוות מפגע תברואתי עבור העובדים והאורחים. יתרה מכן, האורחים שלכם עשויים לסבול מריחות לוואי לא נעימים שיתפזרו, ולכן יש חשיבות יתרה בתחזוקה שוטפת ובניקוי הארובה.

תדירות ניקוי הארובות

את ניקוי הארובות יש לבצע לפחות פעם-פעמיים בשנה לפי רמת הפעילות של המלון, המסעדה, הפאב וכיוצא באלו.

תקנים לניקוי ארובות

לצורך ניקוי הארובות, אנו מחזיקים בתקנים ייעודיים לנושא, אשר ניתנים על ידי מכון התקנים. תקן ת"י 1001 חלק 6 מתייחס למערכות אוורור והגנה מפני אש, במערכות בישול מסחריות: בתי קפה, מסעדת מלון, מסעדות, בר המגיש אוכל, חדרי אוכל וכדומה. תקן זה קובע דרישות מינימליות לבטיחות אש, הנוגעות להתקנה, תפעול, בדיקה ותחזוקה של כל מערכת במערכות בישול מסחריות. לפיכך אנו מציעים שירותי ניקוי ארובות המקיימים את נהלי תקן זה.

רוצים לדעת עוד על שירות ניקוי הארובות שלנו?

התקשרו עוד היום ונשמח לייעץ לכם לגבי תחזוקת הארובה ומערכות הנידוף שלכם!

1700-700-702