שירותים

מורנים מנדפים מתמחה במתן שירות ופתרונות מקיפים בתחום מערכות הסינון והאוורור, ונחשבת לאחת החברות המובילות בתחום. צוות המומחים של מורנים מנדפים משרת מזה שנים רבות, קהל גדול של לקוחות, ביניהם, מסעדות, מכבסות, בתי קפה, מלונות ועוד, תוך הקפדה על עבודה נקייה, יעילה ומהירה, על מנת להחזיר את הלקוחות לשגרת העבודה שלהם במהרה.

עם השירותים של מורנים מנדפים תוכלו ליהנות ממגוון יתרונות: השירותים שלנו

• שימוש בציוד מקצועי לעבודה בגבהים
• החלפת כל סוגי המסננים
• תכנון וביצוע תוך מינימום הפרעה לפעילות המטבח השוטפת
• ייעוץ מקצועי בתחום מערכות נידוף עשן
• עבודה יסודית ויעילה

ריחות המטבח מגיעים אל המסעדה? הגיע הזמן להחליף את הפילטרים? תשאירו את זה לנו! הצוות המקצועי שלנו מחכה לכם במרחק שיחת טלפון אחת!

1700-700-702


מורנים מנדפים – מהות השירות המקצועי

במורנים מנדפים אנו זמינים לכם 24 שעות ביממה, על מנת לספק ניקוי איכותי ומקצועי בשימוש בציוד מטכנולוגיה מתקדמת. אנחנו נלווה אתכם בכל התהליך משלב הערכת המצב, דרך הייעוץ וכלה בשירות המתאים אותו נבצע ביסודיות.

השירותים שלנו

בין השירותים שאנו מעמידים לרשות לקוחותינו, ניתן למצוא: ניקוי מנדפים, ניקוי מפוחים, ניקוי ארובות, החלפת מסננים במנדפים, החלפת מנדפים, וכן שירותי תחזוקה שוטפים למערכות אוורור. השירותים מתאימים למטבחים תעשייתיים, מטבחים של מלונות ומסעדות, וכן עבור מכבסות תעשייתיות.

באישור מכון התקנים ורשויות הציבור

כל השירותים מגובים באישורי ביצוע לפי תקן N.F.P.A 96 והתקן הישראלי 1001 חלק 6, ועל ידי הרשויות: משרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה, רשויות כיבוי האש וחברות הביטוח.

החלפת מסננים במנדפים

בכל מנדף קיים סוג פילטר (מסנן) שונה שנועד לספוג שמנים ולנדף ריחות, ואותו יש להחליף במידת הצורך אחת לכמה זמן, לרבות אלה העשויים קרטון או בד, שקשה יותר לנקותם ומומלץ להחליפם תדיר. לעומתם מסנני הפחם והאלומיניום, שנועדו גם הם לספוג שמן וריחות, קלים יותר לניקוי ולכן לא תמיד הטיפול המומלץ יהיה החלפתם, אלא להעביר אותם ניקוי יסודי.

החלפה או ניקוי של מפוחים

מפוח מהווה חלק חשוב במערכת האוורור. הוא משמש לסינון האבק, העשן והפיח הנפלטים ממערכות אוורור תעשייתיות. לכן, לרווחת העובדים ואורחי המסעדה/מכבסה, יש לנקותם מדי חצי שנה ולהחליפם מדי שנה, וכך לקבל אוויר נקי ומסונן.

ניקוי ארובות

הארובות נועדו על מנת לנדף את ריחות הטיגונים והבישולים, העולים במטבחים תעשייתיים ומוסדיים, מחוץ למתחם, ובכך לספק לעובדים ולאורחים אוויר נקי לנשימה. לאורך זמן, מצטברים פיח ושמנים של טיגון בארובה, ולכן יש חשיבות יתרה בתחזוקה תדירה ובניקוי מקצועי שוטף. התדירות המומלצת לניקוי היא פעם-פעמיים בשנה, בהתאם לרמת הפעילות של המקום.

ניקוי מפוחים, ניקוי מנדפים וארובות או החלפת מסננים? לא בטוחים מה השירות המתאים?

התקשרו עכשיו ונשמח לייעץ לכם לגבי השירות המתאים לבית העסק שלכם!

1700-700-702